IPSA Yanlış Kararından Özür Dileyerek Vazgeçmeli!IPSA'nın katılımcıların yaşam güvenliğini sağlayamama endişesi ile İstanbul'da düzenlenecek olan kongreyi başka bir Avrupa kentine taşıyacak olması büyük bir rezalet olarak gündemimize girdi. Muhtemelen daha güvenli (!) olacağı için Paris'i seçerler. Akademi ile siyaseti bu şekilde karşı karşıya getiren zat-ı şahanelerini insafa davet ediyorum.

Bazı akademisyenlerin tepkileri aşağıdaki gibiydi:

"بخاطر حملات تروریستی پی در پی کنفرانس جهانی علوم سیاسی تابستان آینده در شهر استانیول برگرار نخواهد شد
Utanç verici ve adaletsiz bir karar:
İstanbul'da düzenlenecek olan IPSA kongresi güvenlik nedeniyle Türkiye'den Avrupa'nın başka bir şehrine alınacakmış.
*Paris saldırılarından sonra herhangi bir iptal oldu mu?
*Peki Avrupa çok mu güvenli?
*Organizasyon komitesi söyleyin bakalım bu yaptığınız ikiyüzlülük değil mi?
*Relocating IPSA is totally an unfair decision!
*Yes, there are some security problems in Turkey nowadays but are Paris or other European cities more secure than Istanbul?"

"Shame on you The IPSA Executive Committee... In which country in Europe can you guarantee the safety of all participants? Do not take the bait... Creating chaos and making people feel unsafe are what terrorist organisations aim...
In order to protest the Committee's decision, I am withdrawing my application and not attending in the 24th World Congress..."

"İPSA, güvenlik gerekçesiyle İstanbul'da yapacağı sosyal bilimler kongresini Avrupa'da bir şehre taşıyacağını duyurdu. Türk akademisinde azıcık gurur varsa bu konferansa katılmazlar. Yok, bence katılıp, Türkiye'nin ne kadar güvensiz bir yer olduğunu anlatsınlar! Fransa'da yapsınlar bence, orası daha güvenli olabilir!"

"Muy malas noticias para Turquía y la comunidad académica que había apoyado la realización de este evento central para la Ciencia Política.."Previous
Next Post »

Live Traffic Stats