Muallimler, Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür, nesiller ister.
"Bizge vacip olğan – soñki nefeske qadar millet ve yurt oğrunda ğayrettir." İsmail Bey Gaspıralı

18 Ağustos 2016 Perşembe

ICOMEP Congress Kongre Daveti


Değerli Meslektaşlarımız, 

Sizleri 26-27 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul BOF Hotel’ de University of Cambridge, University of Missouri St Louis, Namık Kemal Üniversitesi ve Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi işbirliği ile düzenlenecek olan Management, Economy and Policy kongresine davet etmekten onur duyuyoruz. Kongremiz dünya çapında birçok üniversiteden araştırmacılara, yeni fikirleri ve güncel konuları sunma, paylaşma ve tartışma imkanı sunmaktadır. 

Kongremiz sosyal bilimler alanını kapsamakla birlikte bildirilerin kabul edileceği konu başlıkları ayrıntılı bir şekilde web sitemizdeki ilgili sekmede yer almaktadır. Kongremize, sözlü ve poster bildiri ile katılım yapılabilmektedir. Konu başlıkları arasında yer almayan alanlarda gelecek bildiriler de değerlendirmeye alınacaktır. Bildirilerin kabulüne ilişkin değerlendirme süreci en geç 5 gün içinde tamamlanarak bilgilendirme yapılacaktır. 

Ulaşım ve Konaklama ücreti katılımcılar tarafından karşılanacaktır. Katılımcıların kongre mekanında konaklama tercihi isteğe bağlıdır. Kongre süresince günlük iki adet cafe break, öğle yemekleri ve Gala yemeği ücreti kongre yönetimi tarafından karşılanacaktır. 

Kongremiz için önemli tarihler: 

Son özet gönderme tarihi:                   15 Eylül 2016 
Bildiri Tam Metin Gönderim Tarihi:   1 Kasım 2016 

(Tam metin göndermek isteğe bağlıdır. Tam metin göndermeyen katılımcıların bildirileri özet olarak bildiri kitabında yer alacaktır. Kongreye katılmayarak kayıt yaptıran kişilerin bildirileri poster bildiri bölümünde tam metin olarak kongre bildiri kitapçığında yer alacaktır.) 

Erken Kayıt İçin Son tarih:                   26 Eylül 2016 
Geç Kayıt için Son Tarih:                      26 Ekim 2016 

Kongre Katılım Ücretleri: 

Yurt İçi Katılım Ücreti:                                     350 TL 
Lisansüstü Öğrencileri İçin Katılım Ücreti: 300 TL 
Yurt Dışı Katılım Ücreti:                                   150 € 

İlk gönderiden sonra gönderilen her bir ilave bildiri için katılımcılardan ilave gönderi başına 100 TL bildiri ücreti alınacaktır. 

Kongreye bildiri gönderme: 

Bütün özet ve bildiriler, info@icomep.com adresine Word dosyası olarak gönderilecektir. 

1. Gönderilerde yazı tipi boyutu 12 punto, yazı tipi Times New Roman, paragraf aralığı 1 olmalıdır. 
2. Gönderilerin ilk sayfasında kalın harflerle yazılan gönderi başlığının altında yazar ad(lar)ı, kurum bilgileri ve iletişim bilgileri (telefon, e-posta adresi ve yazışma adresi) bulunmalıdır. 
3. Kongre dili Türkçe ve İngilizcedir 

Bildirilerin akademik teşvik yönetmeliği kapsamında değerlendirilmeleri: 

1. Bir bilimsel konferansın uluslararası konferans olarak kabul görebilmesi için bilim kurulunda en az 5 yabancı bilim insanı bulunması koşulu bulunmaktadır. Yurtdışından bilim insanlarının da katılımıyla kongremiz bu koşulu sağlamaktadır. Bu nedenle özet ve bildiri kitabında basılacak olan bildirilerin tamamı Akademik Teşvik Yönetmeliği kapsamı içerisinde değerlendirilebilir. 
2. Düzenleme kurulu tarafından belirlenecek olan bilim dallarında seçilen en iyi bildirilere en iyi bildiri ödülü verilecektir. En iyi bildiri ödülünü hak eden yazarlara başarı belgeleri takdim edilecektir. Başarı belgesi, Akademik Teşvik Ödeneği kapsamında beyan edilebilir. 

Kongremizin sunduğu Yayın İmkanları; 
1. Bütün bildiriler, elektronik ortamda pdf olarak ISBN numarası alınmış bildiri kitabında yer alacaktır. 
2. Konu yoğunluğuna bağlı olarak seçilmiş bildiriler, uluslararası bir yayın evi tarafından editöryal kitaba basılacaktır. 
3. Konu yoğunluğuna bağlı olarak seçilmiş bildirilerin saygın uluslararası bir yayın evi tarafından basılması için görüşmelerimiz sürmektedir. 
4. Yazarlar ile kuracağımız iletişime bağlı olarak bildiriler Journal of Emerging Economies and Policy isimli uluslarası dergide yayın sürecine alınacaktır. 
5. Yazarlar ile kuracağımız iletişime bağlı olarak bildiriler Proquest, Index Copernicus, Zeitschriftendatenbank gibi uluslarası alan indeksleri tarafından taranan Sosyal Metinler Dergisinde yayın sürecine alınacaktır. Kongremiz için dergi tarafından bir özel sayı çıkarılması planlanmaktadır. 

Kongremizle ilgili aradığınız tüm bilgilere web sayfamız www.icomep.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. 

ICOMEP Düzenleme Kurulu
Share:

0 yorum:

Yorum Gönder

Rusça Öğrenmek İster Misiniz?

En Popüler Yayınlar

Total Pageviews

ŞEHİTLERE VEFA!

ŞEHİTLERE VEFA!
"Bebem anasız büyür, Vatansız büyüyemez!" Nene Hatun
"Erdemlerin en büyüğü bilimdir. İnsanlar erdem sahibi olmazsa, şehir ve yöneticiler de erdemli olmaz."
Farabi, Erdemli Şehir

Blog Archive

ÖĞRENMEYİ SEVMEK

"Bilgiye sahip olarak doğmuş birisi değilim. Yalnızca öğrenmeyi ve öğretmeyi seviyorum."
Konfüçyüs

"Bilgi, ahlaki hareketten kalan şeydir."
Nurettin Topçu

Translate

Link list 3

Blog Archive

Rusça-Türkçe Çevİrİ Hİzmetlerİ