Ad astra per aspera... Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür, nesiller ...
"Bizge vacip olğan – soñki nefeske qadar millet ve yurt oğrunda ğayrettir." İsmail Bey Gaspıralı

1 Şubat 2018 Perşembe

Zeytin Dalı Harekatı Dolayısıyla Kan Bağış Kampanyası


Erzincan Kızılay Kan Bağış Merkezi tarafından Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı dolayısıyla kan bağış kampanyası başlatıldı.

Düzenlenen kampanyaya vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Türkiye'nin Afrin'de yürüttüğü harekata destekler devam ediyor. Bu kapsamda Erzincan Kızılay Kan Bağış Merkezi tarafından kan bağış kampanyası başlatıldı.
Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Mesut İlter kampanya hakkında açıklamada bulunarak;"Afrin'de yürütülen bir askeri operasyon var. Mehmetçiklerimiz sınırda canları ile bu vatana hizmet ederken bizlerde dua etmemizin dışında Kızılay olarak bir kampanya başlattık. Afrin'de yürütülen operasyona destek olmak ve kış şartları nedeni ile azalan kan stoklarımızı tamamlamak adına tüm halkımızı bu hafta boyunca kan bağışı için kan bağış merkezine bekliyoruz. Bu kan desteği çok çok önemli. İnşallah sınırdan şehit haberleri gelmez. En azından yaralı olan askerlerimiz için mutlaka kan ihtiyacı olacaktır. Bizimde bu ihtiyacı karşılarken, ülkemizde sıkıntı çekmemesi birlik ve beraberliği bu alanda göstermesi gerekiyor. Halkımızın bu günlerde oldukça duyarlı olduğunu biliyoruz. İnşallah çok başarılı kan bağışı kampanyası bekliyoruz."dedi.

Kızılay Erzincan Şube Başkanı Ferit Bayata ise, kan bağışının önemine vurgu yaparak yaptığı açıklamada; "Türkiye Cumhuriyet Devleti Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye'nin kuzeyinde Afrin bölgesinde bir operasyon gerçekleştiriyor. Her zaman devletimizin ve milletimizin yanında yer alan Türk Kızılay'ı bugünde cephe arkasında askerlerimizin yardımına koşmaktadır. Erzincan Kızılay Kan Merkezi olarak askerlerimize Mehmetçiğimize ve oradaki yaralı vatandaşlarımıza bir nebze faydamız olması münasebeti ile kan bağış kampanyasını başlatmış bulunmaktayız. Bu kan kampanyasında Erzincanlılar olarak her zaman milli ve manevi günlerde hiç bir zaman devletimizi yalnız bırakmayan hemşerilerimizin bu konuda hassasiyet göstereceğine eminiz. Kan bağışı merkezimiz hafta içi her gün mesai saatleri içinde açık olarak hizmet vermektedir. Vatandaşlarımızın yanı sıra valiliğimiz, belediyemiz, üniversite, sivil toplum kuruluşları ve tüm kamu kurum kuruluşların bu konuda hassasiyet göstereceklerinden eminiz" dedi


Share:

0 yorum:

Yorum Gönder

En Popüler Yayınlar

Total Pageviews


"Tatmin eden övgü ve sövgü sizin olsun, idrâk veren bilgi bize yeter." Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu
"Erdemlerin en büyüğü bilimdir. İnsanlar erdem sahibi olmazsa, şehir ve yöneticiler de erdemli olmaz."
Farabi, Erdemli Şehir

"Taşköprülüzâde, 'İlim aklın ibadetidir' diyor. Biz ibadetimizi yapacağız, aklımızı kullanacağız, yola çıkacağız ve düşüneceğiz"
Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu

İhsan Fazlıoğlu Dersleri

Blog Archive

ÖĞRENMEYİ SEVMEK

"Bilgiye sahip olarak doğmuş birisi değilim. Yalnızca öğrenmeyi ve öğretmeyi seviyorum."
Konfüçyüs

"Bilgi, ahlaki hareketten kalan şeydir."
Nurettin Topçu

Translate

ŞEHİTLERE VEFA!

ŞEHİTLERE VEFA!
"Bebem anasız büyür, Vatansız büyüyemez!" Nene Hatun

Link list 3

Blog Archive

Rusça-Türkçe Çevİrİ Hİzmetlerİ