Ad astra per aspera... Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür, nesiller ...
"Bizge vacip olğan – soñki nefeske qadar millet ve yurt oğrunda ğayrettir." İsmail Bey Gaspıralı

25 Mart 2016 Cuma

Burs Duyurusu: Amerika’daki yasama sürecini doğrudan gözlemleme fırsatıU.S. EMBASSY ANKARA, TURKEY·2 MART 2016 ÇARŞAMBA


BURS DUYURUSU (Son başvuru: 15 Nisan)
National Democratic Institute ve American Councils for International Education; Türkiye, Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan ve Moldovya’daki genç profesyonellere Amerika’daki yasama sürecini doğrudan gözlemleme fırsatı sunuyor.
12 Ekim-5 Kasım 2016 tarihleri (lojistik ayarlamalara bağlı olarak tarihlerde ufak değişiklikler olabilir) arasında gerçekleşecek olan programa gelen başvurular arasından Türkiye’den seçilecek üç kişi; Washington D.C’deki oryantasyon toplantısının ardından, Amerika’nın çeşitli eyaletlerinde, eyalet düzeyindeki yerel meclislerde, yürütme organlarında, savunuculuk yapan sivil toplum kuruluşları ve düşünce kuruluşlarıyla, siyasi reform alanında çalışmalar yapan kurumlarda Amerikalı meslektaşlarıyla beraber çalışacak.
Program, farklı burs programlarına katılmak üzere o tarihte Amerika’da bulunan bütün bursiyerlerle birlikte Washington D.C’de gerçekleşecek kapanış toplantısıyla sona erecek. Ayrıca programın bitiminden sonraki dönemde, katılımcıların Amerika’daki program boyunca Amerikalı meslektaşlarıyla ortak geliştirecekleri projeler arasından seçilecek projelerin, Türkiye’de gerçekleşmesi mümkün olabilecektir.
Programın Amaçları:
• Amerika’daki yasama süreci hakkında genel bilgi sahibi olmak
• Kamu politikalarını oluşturmada sivil toplumun rolünün önemini ve hükümetin hesap verebilirliğini artırmak
• Amerika’daki ve Türkiye’deki örgütler arasında ortaklıklar oluşturulmasına destek olmak
• Ortak sorun ve ihtiyaçlara yönelik olarak uygulamaya dönük çözümler geliştirmek amacıyla ortak bir dil oluşturmak
Başvuru Kriterleri:
• Türkiye, Rusya,Ukrayna, Belarus, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan ve Moldovya vatandaşı olmak ve o ülkede ikamet etmek
• Programa başvurduğu tarihte 25-35 yaşları arasında olmak (Yaş kriterinde herhangi bir esneklik yapılmamaktadır.)
• Üniversite mezunu olmak
• İleri derecede İngilizce konuşma ve yazma becerisine sahip olmak. Bunu üniversite öğrenimi boyunca İngilizce eğitim veren üniversitelerden mezuniyetle ve/veya son iki yılda alınmış TOEFL (500’ün üzerinde puan almak) veya IELTS (6 veya üzerinde puan almak) ile belgeleyebilmek. (Yazılı ön elemeyi geçen katılımcıların sıralanan koşulları sağlamadığı durumlarda; Ankara’da ücretsiz, sadece bu burs programı için geçerli özel bir TOEFL sınavı yapılacaktır.) Yazılı başvuru sonucu başarılı olan adaylarla sonrasında Ankara’da mülakat yapılacaktır.
• Türkiye’de kamu idaresi ve/veya sivil toplum alanında konuyla ilgili deneyime ve bu alanda kariyer yapma kararlılığına sahip olmak
• Programa başvulurduğu tarihte çalışıyor olmak
Katılımcıların konaklama ve ulaşım masrafları program tarafından karşılanacak ayrıca katılımcılara program boyunca küçük bir miktar harcırah verilecektir. Katılımcılar program boyunca Amerikalı ailelerinin evlerinde misafir olacaktır.
Başvuru kriterlerine uygun niteliklere sahipseniz ve programa başvurmak isterseniz aşağıdaki linki tıklayarak bir kullanıcı adı ve şifre aldıktan sonra Application: Citizens of Turkey linkinde yer alan yönergeleri takip ederek başvurunuzu online olarak yapabilirsiniz.
Başvuru için son tarih 15 Nisan 2016 saat 23.00’tür. Başvurular online sistem üzerinden gerçekleştiğinden, 15 Nisan 2016 saat 23.00’ten sonra yapılan başvurular geçerli değildir. Başvuru için:
https://ais.americancouncils.org/pfp
Programın içeriği, başvuru kriterleri ile ilgili sorularınız için National Democratic Institute’den Mevlüde Sahillioğlu ile iletişime geçebilirsiniz. Telefon: 0 312 447 06 12,E-posta: professionalfellowsprogram@yahoo.com
Share:

0 yorum:

Yorum Gönder

Rusça Öğrenmek İster Misiniz?

En Popüler Yayınlar

Total Pageviews


"Tatmin eden övgü ve sövgü sizin olsun, idrâk veren bilgi bize yeter." Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu
"Erdemlerin en büyüğü bilimdir. İnsanlar erdem sahibi olmazsa, şehir ve yöneticiler de erdemli olmaz."
Farabi, Erdemli Şehir

Blog Archive

ÖĞRENMEYİ SEVMEK

"Bilgiye sahip olarak doğmuş birisi değilim. Yalnızca öğrenmeyi ve öğretmeyi seviyorum."
Konfüçyüs

"Bilgi, ahlaki hareketten kalan şeydir."
Nurettin Topçu

Translate

ŞEHİTLERE VEFA!

ŞEHİTLERE VEFA!
"Bebem anasız büyür, Vatansız büyüyemez!" Nene Hatun

Link list 3

Blog Archive

Rusça-Türkçe Çevİrİ Hİzmetlerİ