Ad astra per aspera... Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür, nesiller ...
"Bizge vacip olğan – soñki nefeske qadar millet ve yurt oğrunda ğayrettir." İsmail Bey Gaspıralı

22 Ekim 2016 Cumartesi

5. Sosyal Bilimler Teşvik Ödülleri İçin Son Gün 30 Kasım 20165. Sosyal Bilimler Teşvik Ödülleri
Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Prof. Dr. Nükhet Hotar Beşinci Sosyal Bilimler Teşvik Ödülü ile ilgili “AK Parti Ar-Ge Başkanlığımız bilimsel araştırmanın, doğru karar alabilmek için gerekli bilgiyi ve verileri üretmenin en etkin yolu olduğu düşüncesiyle, yurtiçi ve yurt dışındaki araştırma kuruluşları ve üniversitelerle işbirliği imkânlarını geliştirmeyi kendisine hedef edinmiştir.” dedi.
Hotar ”Bu hedef doğrultusunda başkanlığımız tarafından, 2016 yılında beşincisi gerçekleştirilecek olan “Sosyal Bilimler Teşvik Ödülü” kapsamında bilimsel çalışmalara üç ayrı (makale, tez ve kitap-belgesel) kategoride ödül vereceğiz. Başvuran adaylarımızdan, eserlerinde sosyal bilimler alanında son 13 yılda Yeni Türkiye’nin büyümesi ve gelişmesini doğrudan veya dolaylı bir şekilde anlatan, AK Parti’nin siyasal, toplumsal, tarihsel, kültürel, bölgesel, ekonomik, uluslararası ilişkiler gibi sosyal bilimleri ilgilendiren konulardaki tutum ve uygulamalarını incelemelerini istemekteyiz. Sosyal Bilimler Teşvik Ödülü hem bireyin kendisine hem de akademik çalışma hayatına katkı sağlayacak bir uygulama, ayrıca bu çalışmalar sayesinde AK Parti iktidarında ülkemizdeki gelişmeleri ve büyümeyi ayrıntıları ile görmüş olacağız.” dedi.
Hotar sözlerine şöyle devam etti:
"Sosyal Bilimler Teşvik Ödüllerimiz kapsamında adaylarımızın eserlerini akademisyenlerden oluşan bir kurul inceleyecek ve ödüllerimizi bu incelemelere göre vereceğiz. Ödüllerin içeriği ve diğer bilgileri edinebilmek için başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımız Genel Merkezimizde bulunan Kütüphanemiz ile irtibata geçebilir. Tüm adaylarımıza şimdiden başarılar ve kolaylıklar diliyorum. “ dedi.
Share:

0 yorum:

Yorum Gönder

En Popüler Yayınlar

Total Pageviews


"Tatmin eden övgü ve sövgü sizin olsun, idrâk veren bilgi bize yeter." Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu
"Erdemlerin en büyüğü bilimdir. İnsanlar erdem sahibi olmazsa, şehir ve yöneticiler de erdemli olmaz."
Farabi, Erdemli Şehir

Blog Archive

ÖĞRENMEYİ SEVMEK

"Bilgiye sahip olarak doğmuş birisi değilim. Yalnızca öğrenmeyi ve öğretmeyi seviyorum."
Konfüçyüs

"Bilgi, ahlaki hareketten kalan şeydir."
Nurettin Topçu

Translate

ŞEHİTLERE VEFA!

ŞEHİTLERE VEFA!
"Bebem anasız büyür, Vatansız büyüyemez!" Nene Hatun

Link list 3

Blog Archive

Rusça-Türkçe Çevİrİ Hİzmetlerİ