De ki: 'Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler.' Zümer/9

22 Ekim 2016 Cumartesi

5. Sosyal Bilimler Teşvik Ödülleri İçin Son Gün 30 Kasım 20165. Sosyal Bilimler Teşvik Ödülleri
Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Prof. Dr. Nükhet Hotar Beşinci Sosyal Bilimler Teşvik Ödülü ile ilgili “AK Parti Ar-Ge Başkanlığımız bilimsel araştırmanın, doğru karar alabilmek için gerekli bilgiyi ve verileri üretmenin en etkin yolu olduğu düşüncesiyle, yurtiçi ve yurt dışındaki araştırma kuruluşları ve üniversitelerle işbirliği imkânlarını geliştirmeyi kendisine hedef edinmiştir.” dedi.
Hotar ”Bu hedef doğrultusunda başkanlığımız tarafından, 2016 yılında beşincisi gerçekleştirilecek olan “Sosyal Bilimler Teşvik Ödülü” kapsamında bilimsel çalışmalara üç ayrı (makale, tez ve kitap-belgesel) kategoride ödül vereceğiz. Başvuran adaylarımızdan, eserlerinde sosyal bilimler alanında son 13 yılda Yeni Türkiye’nin büyümesi ve gelişmesini doğrudan veya dolaylı bir şekilde anlatan, AK Parti’nin siyasal, toplumsal, tarihsel, kültürel, bölgesel, ekonomik, uluslararası ilişkiler gibi sosyal bilimleri ilgilendiren konulardaki tutum ve uygulamalarını incelemelerini istemekteyiz. Sosyal Bilimler Teşvik Ödülü hem bireyin kendisine hem de akademik çalışma hayatına katkı sağlayacak bir uygulama, ayrıca bu çalışmalar sayesinde AK Parti iktidarında ülkemizdeki gelişmeleri ve büyümeyi ayrıntıları ile görmüş olacağız.” dedi.
Hotar sözlerine şöyle devam etti:
"Sosyal Bilimler Teşvik Ödüllerimiz kapsamında adaylarımızın eserlerini akademisyenlerden oluşan bir kurul inceleyecek ve ödüllerimizi bu incelemelere göre vereceğiz. Ödüllerin içeriği ve diğer bilgileri edinebilmek için başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımız Genel Merkezimizde bulunan Kütüphanemiz ile irtibata geçebilir. Tüm adaylarımıza şimdiden başarılar ve kolaylıklar diliyorum. “ dedi.

0 yorum:

Yorum Gönder

Facebook

Blog Arşivi

Flagcounter

free counters

Total Pageviews

Donation - Bağış

Popular Posts

Recent Posts

"Vatan mutlaka selamet bulacak, millet mutlaka mutlu olacaktır. Çünkü kendi selametini, kendi saadetini, memleketin ve milletin saadeti ve selameti için feda edebilen vatan evlatları çoktur." Gazi Mustafa Kemal Atatürk.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Don't miss new products

Subscribe here to get our newsletter in your inbox, it is safe and EASY!

Get Awesome Stuff
in your inbox

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Featured

Copyright © Muhammet Negiz | Powered by Blogger
Design by Viva Themes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com